آدرس

احمدآباد مستوفی، خیابان ولیعصر شمالی رو به ورزشگاه تختی

  • English
 

سبد خرید

آیا اهمیت دمای روغن موتور مانند دمای آب برای ماشین است؟

علت افت فشار روغن موتور ،ویسکوزیته روغن موتور ،روغن موتور مناسب زمستان ،بهترین مارک روغن موتور ،روغن موتور sl 10w40 ،چرا باید به دمای روغن موتور خودرو خود اهمیت دهید؟

روغن موتور خودرو علاوه بر وظیفه اصلی اش یعنی روانکاری قطعات موتور وظیفه انتقال حرارت موتور را نیز برعهده دارد

برای افرادی که رانندگی پر فشاری دارند دانستن دمای روغن یکی از مهمترین اطلاعات است. گاز دادن و بالا بردن دور موتور هنگامی که روغن هنوز به دمای کاری خود نرسیده است بسیار خطرناک می باشد. به این فکر نباشید که دمای آب موتور میزان دمای روغن آن را نیز مشخص می کند زیرا اینطور نیست.

اهمیت دمای روغن موتور

چه یک راننده حرفه ای باشید و چه یک راننده معمولی، دانستن درباره دمای روغن یکی از دانسته های مهم شما درباره ماشینتان خواهد بود.
گازدادن و افزایش دور موتور هنگامی که روغن هنوز به دمای کار خود نرسیده است پرخطر است و ممکن است به موتور خودرو آسیب وارد کند. دمای روغن تنها با کارکردن موتور در حالت درجا به دمای کار نمی‌رسد و کارکردن موتور در حین حرکت خودرو هم لازم است.

بهترین روش برای رساندن دمای موتور به دمای کاری

بهترین کاری که برای رسیدن به دمای کاری موتور می‌توانید انجام دهید این است که پس از روشن کردن ماشین اجازه دهید موتور ۱دقیقه در حالت درجا کار کند و پس از آن چند دقیقه ای آهسته رانندگی کنید.

آمپر دمای روغن یا آمپر فشار روغن

برخی از خودروها علاوه بر آمپر آب رادیاتور دارای آمپر دمای روغن و آمپر فشار روغن نیز هستند که باعث می‌شود تشخیص دمای روغن دقیق تر و ساده تر باشد.
آمپر دمای روغن یا فشار روغن سنسوری مفید برای اندازه گیری و اطلاع از میزان فشار روی موتور است.
فراموش نکنید که روغن موتور به خصوص در مناطق سردسیر چند برابر بیشتر از آب رادیاتور زمان می خواهد تا گرم شود.
برخی از خودروها دارای سیستم خنک کننده روغن هستند که میان موتور و فیلتر روغن قرار گرفته است و از آب رادیاتور برای پایین آوردن مستقیم دمای روغن استفاده می‌کنند و در شرایط کاری پرفشار باعث نگه داشتن دمای روغن در حد معمولی است.

تماس تلفنی