آدرس

احمدآباد مستوفی، خیابان ولیعصر شمالی رو به ورزشگاه تختی

  • English
 

سبد خرید

روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری و سنجش دما در کاربردهای صنعتی وجود دارد. محدوده‌های اندازه‌گیری و مقادیر اندازه‌گیری شده نیز نقش مهمی در انتخاب ابزار اندازه‌گیری دما دارند. چه به دنبال یک دماسنج آنالوگ باشید، چه دماسنج دیجیتال سنجش صنعت به شما کمک می‌کند دماسنج مناسب را برای کاربرد خود پیدا کنید.

ترمومتر یا Thermometer وسیله‌ای برای سنجیدن دما است. به همین دلیل به آن‌ها دماسنج یا گیج دما یا تمپرچر گیج Tempreture Gauge نیز میگویند. . ترمومترها حالت حرارتی یک ماده همگن را اندازه‌گیری می‌کنند. ترمومترها انواع مختلفی دارند که هرکدام به یک روش دمای یک محیط، جسم یا سیال را اندازه‌گیری میکنند. در اندازه‌گیری دمای صنعتی، در درجه اول از دو نوع ترمومتر صفحه‌ای استفاده می‌شود: ترمومتر بیمتال و ترمومتر گازی. اینکه کدام اصل اندازه‌گیری باید استفاده شود به تعدادی از عوامل مختلف مانند زمان پاسخ، محدودیت‌های دما و محدوده کاربرد بستگی دارد.

منظور از ترمومتر عمودی و ترمومتر افقی چیست؟                               

ترمومترهایی غلاف و اتصال آن‌ها از پشت صفحه گیج می‌آید اصطلاحا به آنها ترمومتر افقی یا ترمومتر دنده از پشت و یا اتصال از پشت میگویند. زیرا برای مشاهده صفحه گیج و دما نشان داده شده باید ترمومتر به حالت خوابیده یا افقی نسبت به اوپراتور قرار بگیرد.

به همین ترتیب به ترمومترهایی که غلاف آن‌ها از زیر یا همان بغل گیج می‌آید اصطلاحا ترمومتر عمودی یا ترمومتر دنده از زیر یا اتصال از زیر میگویند. زیرا برای مشاهده گیج باید ترمومتر در حالت عمودی و ایستاده قرار بگیرد.

تماس تلفنی