آدرس

احمدآباد مستوفی، خیابان ولیعصر شمالی رو به ورزشگاه تختی

  • English
 

سبد خرید

متعلقات هیدرولیک چیست؟

متعلقات هیدرولیک شامل قطعات و تجهیزات مکمل سیستم های هیدرولیکی می شود که در یک مدار هم نقش محافظتی و هم نقش کاربردی دارند. این قطعات معمولا تجهیزات پنوماتیکی را برای تکمیل یک مدار به کار می گیرند که در کنار تجهیزات اصلی، وظایف کنترلی و ایمنی سیستم را انجام دهند.

 

مشخصات فنی قطعات هیدرولیک

متعلقات و لوازم جانبی هیدرولیک از تجهیزات مختلفی تشکیل شده است که وجود هر یک از آنها برای پمپ هیدرولیک ضروری و مهم است. خرابی یا نبود هر یک از این قطعات علاوه بر تخریب باعث ایجاد مشکلات زیادی در روند کار تجهیزات دیگر می شود. این قطعات در اندازه ها و متریال های مختلفی ساخته می شوند و هر کدام محل نصب خاصی برای خود دارند.

انواع متعلقات هیدرولیک

وجود تمامی لوازم جانبی و قطعات هیدرولیک برای فعالیت و عملکرد درست پمپ هیدرولیک دارای اهمیت زیادی است. این قطعات انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گلدانی پمپ هیدرولیک

پمپ های هیدرولیک معمولا با یک الکتروموتور به یکدیگر متصل می شوند. برای به حرکت درآوردن یک پمپ هیدرولیک جهت پمپاژ روغن و ایجاد فشار در مدار و محکم کردن این اتصال، از قطعه ای به نام گلدانی استفاده می شود. گلدانی پمپ هیدرولیک بر حسب فریم الکتروموتور و گروه ابعادی هیدرو پمپ، دارای سایز بندی های متنوعی است.

کوپلینگ پمپ هیدرولیک

شافت الکتروموتور قسمت محرک یک سیستم انتقال قدرت است. منتقل کردن این نیروی دورانی به شافت یک پمپ هیدرولیکی نیاز به یک قطعه رابط است. این قطعه واسط را کوپلینگ می نامند که در انواع و ابعاد مختلفی تولید، ساخته و نصب می شوند

مخزن روغن پمپ هیدرولیک

سیستم های هیدرولیکی قدرت مکانیکی موتور را به واسطه سیال هیدرولیکی یا همان روغن هیدرولیک به سمت عملگرها منتقل می کنند. برای ذخیره این روغن باید مخزنی در نظر گرفت که بتوان آن را از داخل مخزن به سیستم پمپاژ کرده و سیال برگشتی را داخل آن تخلیه نمود.

فیلتر مکش پمپ هیدرولیک

زمانی که پمپ هیدرولیک نسبت به مخزن پر از سیال در موقعیت مناسبی نصب شده باشد و محل قرارگیری آن طبق اصول سیالاتی باشد، روغن به سمت پمپ جاری شده و پمپ هیدرولیک با چرخش خود ایجاد مکش می نماید. فیلتر مکش در ابتدایی ترین مرحله پمپاژ، ناخالصی های نسبتا درشت را فیلتر می کند و تا جای ممکن از آسیب دیدگی پمپ جلوگیری می شود.

فیلتر خط فشار پمپ هیدرولیک

مهمترین تجهیز در عملیات فیلترینگ سیال هیدرولیک، فیلتر خط فشار است. این فیلترها با تکنولوژی بالای ساختی که دارند، قابلیت فیلتر کردن ناخالصی ها در ابعاد بسیار ریز را دارند. همچنین فیلتر خط فشار هیدرولیک، فشار های بالا را نیز تحمل کرده و مانع از بروز هرگونه خرابی در شیر ها و عملگرها می شود.

فیلتر خط برگشت پمپ هیدرولیک

پس از این که سیال تحت فشار به واسطه عملگر هیدرولیکی انرژی را منتقل کرد، نوبت به برگشت سیال به درون مخزن می رسد. برای صاف کردن، فیلتر حداکثری سیال و جلوگیری از ورود و تجمع ذرات اضافی به درون تانک، از فیلتر خط برگشت هیدرولیک استفاده می شود.

تماس تلفنی